Практичні рекомендації дорослим для подолання конфліктності в підлітковому віці



Практичні рекомендації дорослим

для подолання конфліктності в підлітковому віці

1. Враховуйте особливості перебудови організму, психіки підлітка і можливість того, що він дійсно може себе погано почувати, бути  роздратованим, знервованим тощо.  Дозуйте психічне і фізичне навантаження підлітка.


2. Визнавайте дорослість підлітка! Ставтеся до нього як до рівного, рахуйтеся з його думкою. Поважайте інтереси, вибір підлітка.

3.Спрямовуйте діяльність підлітків, але не позбавляйте їх права на сумніви, навіть якщо Вам доведеться бути свідками їх невдач. Допомагайте планувати  діяльність заздалегідь, але дитина сама повинна прийняти правильне рішення.

4. Стимулюйте розвиток самостійності підлітка. Але привчайте, що дорослість – це не лише самостійність, а й обов’язки. Чим більше свободи, тим більше відповідальності.

5.Ставте підліткові однакові, сталі вимоги, поступово даючи йому і більшу свободу. Намагайтеся уникати крайнощів: з одного боку не давайте повну свободу підлітку, а з другого  не контролюйте кожен його крок, позбавте його зайвої опіки.

6. Не прискіпуйтесь через дрібниці, а поради давайте ненав’язливо.

7. Пам'ятайте,    що    всі    проблеми    Вашої  дитини   для   неї   - найактуальніші.

8. Довіряйте підлітку, і тоді він теж буде довіряти Вам. Але не гнівайтесь на свою дитину за те, що вона поступово віддаляється від  Вас, спрямуйте свій егоїзм на що-небудь інше.

9. Давайте підлітку можливість брати участь у вирішенні складних сімейних проблем. Нехай він відчує свою важливість і цінність.

10. Не забувайте, що більш за все підлітка турбують Ваше схвалення чи  осуд, Ваші поради. Обов'язок батьків - дати правдиву відповідь на запитання.

11. Ваші уявлення про найкраще не завжди співпадають із поглядами підлітка. Не змушуйте його жити Вашим життям і втілювати Ваші нереалізовані мрії.

12. Не змушуйте дитину мати зовнішній вигляд, відповідний Вашим вимогам, і не робіть висновки про неї, судячи з її зовнішнього вигляду.
13. Не забувайте, що Ви також  повставали проти своїх батьків.

 14.Основа  добрих взаємин – спілкування.  Знаходьте  спільне з поглядами Вашої дитини і якнайчастіше обговорюйте всі її проблеми .

Немає коментарів:

Дописати коментар