понеділок, 28 квітня 2025 р.

 ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

З 21 по 25 квітня з метою підвищення інтересу до діяльності психологічної служби, поглиблення знань з психології, збереження ментального здоров’я в КЗ Ліцей НАУКОВИЙ пройшов Тиждень психології.

Розпочався тиждень з акції «Психологічні передбачення». Кожен учасник отримав мотиваційне повідомлення, яке зарядило бадьорістю і спонукало до роботи над собою та досягнення успіху. Також вчителі та учні приміряли усмішки, що стало запорукою гарного настрою на весь тиждень.

В закладі оформлено стенд до Тижня психології, на якому розміщено дитячі малюнки з порадами, як підтримати своє ментальне здоров’я, та QR-коди цікавинок про психологію: хто такий психолог та навіщо він в школі, як підтримати себе та інших в стресі, сайти для online-малювання для зниження стресу, техніки самодопомоги.

Вчителі та учні активно долучились до проведення психологічних хвилинок та класних годин, на яких виконали вправи для емоційної стабілізації, згуртування колективів, свідомого вибору професії, використали техніки арт-терапії. Учениці 11 класу, майбутні психологині, навіть самі спробували себе у цій ролі у супроводі практичного психолога закладу. Під час психологічних хвилинок учні дізналися хто такий психолог, виконали дихальні та нейропсихологічні вправи, які допомогли покращити емоційний стан та налаштуватись на продуктивне навчання.

Метелик-символ щастя. Саме так вирішили організатори акції "Метелики щастя", яка відбулась до Всеукраїнського дня психолога в закладі. Адже коли людина щаслива, її думки і емоції такі ж яскраві, як метелики. Часто шлях до свого щастя людині відкриває саме психолог. Учасники акції створили панно з метеликів, кожен з яких уособлює те, що містить слово щастя для них.

Формування навичок безпечної поведінки важливе завжди, зокрема у воєнний час. "Коло безпеки" – гра, яка полягає в тому, щоб сформувати в учасників систему уявлень та знань щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу у разі ризику ситуації насильства. В рамках Тижня психології учні програли в "Коло безпеки",  ознайомились із поняттям булінгу та насильства у школі, розглянули відповідальність учасників, визначили шляхи подолання таких явищ. Підлітки активно обговорювали запитання, ділилися роздумами, як негативно ці явища впливають на ментальне здоров'я.

Арт-терапевтичні методи мають вагомий вплив на емоційний стан людини та вцілому сприяють ментальному здоров'ю. Мандалотерапія допомагає зняти стрес, знайти гармонію, покращити настрій. На годинах психолога учні 11 класів познайомились з методом створення мандал, дізнались про походження, психологічне значення та зв'язок з мистецтвом. Кожен учасник створив свою неповторну мандалу, цим самим виявив творчі здібності, самовираження і зміг попрацювати над власними почуттями і емоціями.

Тиждень психології допоміг учасникам краще зрозуміти важливість ментального здоров’я та емоційного благополуччя та сприяв покращенню психологічної атмосфери в закладі. Подивитись

 
 

 

 

 

 

 






середа, 12 лютого 2025 р.

 МОЇ ЕМОЦІЇ

🙂 Розвиток емоційної сфери школярів, а саме формування усвідомлення своїх емоцій та потреб, відреагування негативних емоцій, сприяє покращенню ментального здоров'я здобувачів освіти. 

😯 Виконуючи розвивальні вправи "Емоції", "Кубик емоцій", "Малюємо пальцями емоції", "Такі різні емоції", "Як покращити поганий настрій" під час розвивальних занять, діти вчаться не тільки розуміти свій емоційний стан, а й змінювати його. Невимушена атмосфера ігрових форм роботи дозволяє школярам розслабитися, стабілізуватися і покращити свій емоційний стан.

 
  

 

 

 ПСИХОЕДУКАЦІЯ З ВЧИТЕЛЯМИ

Вплив воєнних дій на психологічне здоров'я дітей, підлітків- ця тема продовжує бути актуальною. Адже ментальне здоров'я учасників освітнього процесу потребує особливої уваги. Розпізнавання ознак його порушення та вміння діяти у різних станах необхідне і важливе для вчителів.

 Вчителі КЗ "Ліцей "Науковий" під час інформативно-практичного заняття вчились надавати першу психологічну допомогу, використовувати психологічні, ігри, вправи для зняття емоційного напруження, відновлення почуття безпеки і комфорту. Дихальні, арт-терапевтичні, тілесні вправи зацікавили учасників, допомогли власне вчителям і були корисними для їх досвіду.

 

 

  

 

 *СТВОРЮЄМО КОЛО БЕЗПЕКИ*

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" триває. Учні 7-А, 7-В, 7-Д класів Ліцею "НАУКОВИЙ" під керівництвом практичного психолога Нікітіної Марини Борисівни взяли участь у ігрових активностях    з метою формування уявлень щодо явищ насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу у разі ризику ситуації насильства. 

Під час проведення ігрової методики "Коло безпеки" учні програли тематичні кола: "Загальні поняття про насильство", "Дитина і булінг", "Дитина і незнайомці". В ході виконання завдань гри діти відшукали факти та спростували міфи про насильство, обговорили питання відповідальності учасників булінгу, визначили шляхи подолання цих небезпечних явищ і способи попередження ризикованих ситуацій на вулиці.

Така форма просвітницько-профілактичної роботи у невимушеній атмосфері виявилась змістовною і ефективною.

 

 

 

 


 НІ-АГРЕСІЇ І НАСИЛЬСТВУ

Учні 5-Б, 5-В, 5-Г класів КЗ "Ліцей "Науковий" доєдналися до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Взявши участь у годинах психолога "Агресія і гнів", діти зрозуміли, що агресія і гнів часто призводять до насильницької поведінки.
З метою попередження цього явища учні вчилися звільнюватись від гніву соціально прийнятними способами. Виконали вправи "Коробочка з камінцями", "Сокира", "Монстрик" і склали "Скарбничку порад".