четвер, 10 жовтня 2024 р.
вівторок, 10 вересня 2024 р.
понеділок, 10 червня 2024 р.
ПСИХОЛОГІЧНА ЛОКАЦІЯ
У пришкільному таборі відпочинку "Веселка" КЗ Ліцей "НАУКОВИЙ" продовжується робота з покращення ментального здоров'я здобувачів освіти. У нагоді стало обладнання Ресурсного боксу, наданого ГО Задзеркалля. На "Психологічній локації" вихованці табору ігровими прийомами формували позитивне самосприйняття, розвивали навички самопрезентації і творчі здібності. Через міжособистісну взаємодію підвищували згуртованість загонів.
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Ментальне здоров’я здобувачів освіти в умовах сьогодення нерозривно пов’язане з безпекою в Інтернет – мережі. Щодня кожен з них стикається з віртуальними загрозами: фейками, шахрайством, кібербулінгом. Попередження цих негативних явищ є надзвичайно важливим. Щоб діти не стали жертвами зловмисників, у КЗ Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради» відбулася лекція представника ВПК в Кіровоградській області Черноліса Е.Р.
Кіберполіцейський поінформував учасників заходу про коло загроз, розповів про заходи попередження і алгоритм дій в кожній конкретній ситуації. Він звернув увагу на необхідність дотримання дітьми правил безпечної поведінки в Інтернеті. Діти активно брали участь в обговоренні. Дізналися про адміністративну відповідальність за кіберзлочини.
НІ - НАСИЛЬСТВУ!
Ментальне здоров'я учасників освітнього процесу можливе в безпечному освітньому середовищі, вільному від насильства і булінгу. Профілактика цих негативних явищ надзвичайно важлива і потребує постійної уваги педагогічного колективу.
"Коло безпеки" - просвітницько - профілактичний інструмент, який доступно і ефективно працює в напрямку попередження насильства. Фахівці соціально-психологічної служби КЗ "Ліцей "НАУКОВИЙ" актуалізували цю тему на засіданні психолого - педагогічного семінару. Вчителі закладу мали змогу на собі випробувати гру і оцінити її. Цікаво, змістовно і корисно захід відбувся, незважаючи на повітряну тривогу.
ЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА ДІТЕЙ
Турбота про емоційний
стан дітей – одне з головних завдань батьків у воєнний час. Адже щодня діти
живуть в умовах постійного емоційного навантаження і стресу. З метою сприяння
ментальному здоров’ю учасників
освітнього процесу, попередження емоційних розладів дітей, розвитку їх стресостійкості
у КЗ «Ліцей «НАУКОВИЙ» відбулись батьківські збори.
Працівники соціально –
психологічної служби зосередили увагу батьків на наступних питаннях: як
допомогти дитині навчатися, коли навколо війна, та як надати емоційну підтримку дитині. Батьки
також дізналися про ознаки і рекомендовані дії у випадку панічної атаки, отримали
поради у спілкуванні з дитиною – підлітком, причини і наслідки дитячої
аутоагресивної поведінки. Такі зустрічі з батьками, коли кожен може отримати
відповідь на хвилююче питання, необхідні
і корисні.
ТУРБОТА ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ
Збереження ментального здоров’я – важливий аспект підготовки учнів 11-х класів до складання НМТ. З метою психологічної підготовки до складання НМТ та укріплення ментального здоров’я здобувачів освіти практичним психологом проведено годину психолога. Завданням психологічної підготовки до НМТ є забезпечення оптимальної реалізації психічних можливостей учнів та проявлення у максимальній мірі отриманих знань, умінь та навичок під час зовнішнього оцінювання.
Успішна адаптація – запорука ментального здоров'я
неділя, 21 квітня 2024 р.
понеділок, 4 березня 2024 р.
В рамках Воркшопу «Майстерня лайфхаків:від ідеї до втілення» практичний психолог КЗ Ліцей "НАУКОВИЙ" підготувала відео, яке демонструє , як легко можна виготовити наочну зорову опору для виконання "Квадратного дихання". Ця дихальна вправа допоможе стабілізуватись в миті хвилювання, тривоги, злості. Пропонуємо і Вам скористатись ідеєю.
понеділок, 22 січня 2024 р.
Згідно з дослідженнями, причинами для таких випадків серед дітей стають переживання сильного стресу, глибокої невпевненості у собі, розчарування собою або іншими людьми, втрата, сімейні проблеми, проблеми в школі та у спілкуванні з однолітками. Крім того, причиною може стати підліткова депресія.
За якими ознаками можна зрозуміти, що дитині потрібна допомога?
Фізичні зміни: невиспаний вигляд, на уроках чи перервах може засинати; розлади сну; загальмованість або занадто висока активність; утома, втрата енергії; скарги на головний біль чи біль у шлунку; швидка втрата ваги чи її набирання; помітні самоушкодження (порізи, глибокі подряпини, синці) на тілі.
Психічні зміни: розсіяна увага дитини; зниження концентрації; тимчасова “втрата” пам’яті, коли дитина забуває свої дії чи слова; втрата відчуття часу.
Психологічні зміни: помітний страх дитини; поганий настрій упродовж більшої половини дня; нервовість чи злість під час використання гаджета; агресивна поведінка без явної причини.
Соціальні зміни: дитина віддаляється від однокласників та тих, з ким проводила більшість вільного часу; дитина виглядає депресивною - не комунікує з друзями; проявляє пасивність та не бере участі у спільних обговореннях; може прогулювати школу посилаючись на погане самопочуття; спостерігається замкнутість та однотипові відповіді на питання від дорослих; дитина може зникати з дому без попереджень; у комунікації з’являються нові сленгові слова, які раніше дитина не використовувала.
Що робити?
Якщо ви помітили деякі ознаки у дитини, то спершу поговоріть з нею і зазначте, що ви завжди підтримаєте дитину і допоможете їй справитись з будь-якою ситуацією. Якщо дитина не готова говорити - порекомендуйте їй звернутися на телефонну гарячу лінію або онлайн до шкільного психолога.
Як допомогти дитині впоратись з емоціями?
Ви можете розпочати розмову, розповідаючи про свої власні почуття та досвіди. Це може сприяти відкритому спілкуванню.
Уважно вислухайте дитину, коли вона розповідає про свої емоції. Покажіть, що ви її розумієте і підтримайте її почуття, намагайтесь не засуджувати та не давати поради.
Не тисніть на дитину, щоб розповіла більше, ніж готова. Дотримуйтесь її темпу і комфорту.
Допоможіть дитині навчитися розпізнавати свої емоції. Використовуйте слова, які описують почуття, наприклад радість, гнів, страх, сум і т.д.
Якщо дитина продовжує почувати себе пригніченою або стан її погіршується, розгляньте можливість звернутися до психолога або психіатра для професійної допомоги.
-
В рамках тижня "Без здоров'я немає щастя" учні 11-х класів отримали корисний практикум з попередження та подолання стресу ...
-
Поради класним керівникам 5-х класів щодо успішної адаптації учнів