четвер, 1 грудня 2022 р.

 30 листопада практичний психолог провела тренінг для учнів 7-А класу "Запобігання та протидія проявам насильства над дітьми". Діти у активних формах роботи розширили свої уявлення про насильство та його види, переглянули просвітницький ролик, тренували свої навички протидії насильницькій поведінці, взяли участь у акції "Ця рука нікого не вдарить".

 

 

 

 

 

 


 До Дня соціальної реклами "Ні - війні! Майбутнє - дітям!" учні 9-х класів підготували  відео.

 В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" 28 листопада у КЗ "Ліцей "Науковий" відбулись лекції шкільних офіцерів поліції на тему "Насильство і булінг". Діти дізнались про причини, види та наслідки цих негативних явищ, сформулювали правила протидії, а також взяли у часть у акції "Помаранчевий гудзик", присвяченій ненасильницькій поведінці.
 
  


субота, 26 листопада 2022 р.

 ІІІ Міський онлайн - марафон просвітницько - профілактичних заходів з нагоди Всесвітнього дня Дитини у КЗ Ліцей "Науковий" пройшов активно, творчо, змістовно. 

13 листопада відзначався Всесвітній день доброти. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.  просвітницький відеоролик  

"Толерантність - крок до розуміння" - саме таким гаслом озвучено день 16 листопада у ліцеї "Науковий". Учні 6-А класу на годині психолога окреслили поняття "толерантність", втілили свої творчі ідеї у малюнках і створили рецепт толерантності. Учні 9-А, 10-Б, 11-А класів підготувати тематичну інфографіку, у якій надали поради, як бути толерантними.



20 листопада, відзначався Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу. Учні 5-х класів ліцею «Науковий» доєдналися до відзначення свята, нагадали дорослим про права дитини та поділились своїми мріями. Діти повинні залишатись дітьми і рости в комфортних умовах. А їх мрії повинні здійснюватись. Нехай всі діти будуть щасливими!




четвер, 10 листопада 2022 р.

 3 листопада педагоги КЗ "Ліцей "Науковий" взяли участь у практикумі "Психологічні хвилинки". Метою заходу стало озброєння вчителів необхідним кейсом методів і прийомів для психологічної допомоги учасникам освітнього процесу у воєнний час. Педагоги вчились розпізнавати тривожні сигнали дитячої поведінки, вчились технікам стабілізації емоційного стану. Особливо до душі прийшлися техніки заземлення, тілесні та дихальні вправи.

 




понеділок, 25 квітня 2022 р.

 Щодо надання психологічної допомоги ВПО в обласному психологічному хабі
З метою надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам в області створено психологічний хаб, психологи якого, проводять консультації в тому числі в телефонному режимі. Отримати необхідну психологічну допомогу можна за номером телефону 0661573110.

 З метою забезпечення психологічної підтримки родинам вимушених переселенців з проблем подолання наслідків пережитого стресу, пропонуємо організувати роботу груп психологічної підтримки для родин зазначеної категорії за програмою: «Діти та війна. Навчання технікам зцілення». Долучитися до участі в групах психологічної підтримки потрібно за попередньою реєстрацією.


пʼятниця, 22 квітня 2022 р.

 

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. 
Психологія як наука, сформувалася в кінці XIX в. У 1879 році німецький філософ і психолог Вільгельм Вундт відкрив у Лейпцигу першу у світі психологічну лабораторію, в якій проходили дослідження феноменів свідомості. Цей рік вважається роком народження психології як науки. З того часу вчені почали ретельно вивчати різні процеси й проводити дослідження. Це також дало поштовх розвитку інших напрямків. Зараз психологи широко популярні в суспільстві. Вони допомагають людям в кризових ситуаціях, розібратися в їх проблемах, показуючи шляхи й відкриваючи нові ресурси й можливості свого організму і психіки.
Бажаємо всім в цей день і завжди душевного спокою, гармонії, самореалізації, впевненості у собі. Хай статус психолога в суспільстві підвищується. Адже його робота важлива, актуальна, необхідна. Зі святом!

середа, 6 квітня 2022 р.

понеділок, 4 квітня 2022 р.

Техніки саморегуляції

     

 

10 правил безпеки в Інтернеті для дітей

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

субота, 2 квітня 2022 р.

STEAM-проєкт «Елементи арт-терапії на уроках мистецтва як варіант здоров’язберігаючих технологій».

 Здоров’язберігаючі технології є трендом сучасної освіти. Вони мають на меті сприяння гармонійному розвитку особистостей здобувачів освіти. Зокрема виховують ціннісне та свідоме ставлення до свого здоров’я. Цей проєкт демонструє, як за допомогою елементів арт-терапії можна вплинути на емоційний стан, як кольоротерапія і релаксація сприяють зниженню стресу. Учні дослідили поняття стресу, вплив кольорів на емоції, терапевтичні властивості сипучих речовин та виготовили іграшку-антистрес. Проведена змістовна робота. Результат проєкту креативний та яскравий. Дійсно, мистецтво оздоровлює і допомагає здолати труднощі.


 Психолого - педагогічний семінар



Корисні посилання з теми

Актуальні інфографіки







понеділок, 14 березня 2022 р.

 Психологічна самодопомога: як взяти під контроль думки, тіло та емоції

Про три ключі психічної стабільності та правила психологічної допомоги самому собі розповідає психологиня, докторка психологічних наук Вікторія Горбунова. 
💪🏼 Тіло: режим, фізичні навантаження та гігієна. 
🔅Режим. Старатися лягати спати та приймати їжу в один і той самий час щодня. Це підтримає фізіологічні ритми й дозволить тілу краще орієнтуватися в часі та просторі. 
🔅Фізичні навантаження. Хоча б мінімальні: зарядка, короткі прогулянки, розтяжка. 
🔅Гігієнічні процедури. Окрім підтримання чистоти, це дозволяє почуватися більш бадьорими.
💆🏻‍♂️*Думки: як не здатися тривозі.*
🔅Думки не дорівнюють реальності. Найчастіше найгірше не справджується. 
🔅Зміщення фокусу. З думок про те, як все погано зараз на думки про те, що можна зробити, щоб покращити ситуацію. 
 🌪*Емоції: пережити всі, але не дати собою оволодіти.* 
🔅Техніки релаксації. Наприклад, «обійми метелика». Обійміть себе руками за плечі й робіть ритмічні постукування долонями по плечах, так, ніби це тріпочуть крила метелика. Це зніме напругу та відрегулює гормональні викиди. 
🔅Переживання усіх емоцій. Ненависть та злість — адекватна і енергетична реакція. Говоріть, кричіть, виписуйте свою злість у соціальних мережах. Після вивільнення — перемикайтеся на обійми, теплий чай, добрі слова близьким і друзям. 
🔅Емоційне заціпеніння. Відсутність будь яких емоцій — також нормальна реакція. Не вимагайте від себе співчуття або будь-яких інших емоцій, якщо їх немає. Не звинувачуйте себе в беземоційності — це своєрідна захисна реакція, яка за якийсь час мине.

середа, 9 березня 2022 р.

 Правила підтримки, якщо родина евакуюється

 Ігри у бомбосховищі від С.Ройз




 

 5 вправ, щоб знизити тривогу

Перша вправа — раціональна. Потрібно дізнаватися правдиву інформацію про ситуацію і вірити у свою готовність виконувати ті дії, які нам допоможуть впоратись.
Все, що нам наказують робити наші військові, тероборона чи протиаварійні організації, треба виконувати. Тримайте в голові все, що вам допомагало колись в минулому, коли ви були у стресі. Ви вже не один раз впорались зі стресом, впораєтесь і тепер.
Друга вправа — дихальна. Вам потрібно відчувати своє дихання і використовувати його, щоб відновити рівновагу. У цьому допоможе так зване «квадратне» дихання: 4 секунди на вдих, 4 секунди — затримка дихання, 4 секунди на видих і 4 секунди — затримка без повітря.
Третя вправа — обмежувальна. Обмежуйте свій інфопотік. Просто не читайте новини. Якщо щось станеться — вам скажуть сусіди чи друзі.
Четверта вправа — тілесна. Відчуйте ноги на підлозі. Станьте в кут, де ви відчуваєте себе захищеним. Думайте про тіло, про те, що воно відчуває. Ви пружна людина, ви гнучка людина, ви міцно стоїте ногами і опираєтесь спиною. Нормалізуйте дихання і споглядайте за м’язами. Ваші м’язи розслабляються не всі одразу. Просто називайте частини тіла, де ваші м’язи розслабляються. Покладіть руку на серце, послухайте стукіт серця, усвідомте себе живим.
П’ята вправа — аналітична. Ця техніка полягає в пошуку тверджень, альтернативних вашим тривожним думкам. Такі альтернативні твердження допомагають знизити тривогу та зосередитись на виході зі складної ситуації.

 Як підтримати дітей у час невизначеності і стресу?
Дивіться за посиланням



 Цікаві лайфхаки розвивальних ігор, які батьки молодших школярів можуть виготовити власноруч і застосувати вдома з дітьми. Дивіться за посиланнями.

"Горіхове доміно"

"Веселі тваринки"

понеділок, 7 лютого 2022 р.

середа, 12 січня 2022 р.

 Шановні учні та учениці 6-х класів!

Для організації допрофільного навчання просимо Вас відповісти на питання форми методики "Профіль" за посиланням.